altaif.no   /   Hjem   /   Damer   /   Herrer   /   Barn og ungdom   /   NSF   /   Altaturneringen   /   Supporter
a-laget
Spillerstall / Terminliste / Tabell / Treningstider / Adeccoligaen / Rekrutt / Junior / Samarbeidspartnere / Arkiv

Gymtime-moro på Gakori

Skrevet av: Tron Møller Natland         Dato: 13.02.12 15:29

Konkurransevinnerne fikk drømmepremie

Alta IF kjørte i fjor en konkurranse blant skolene i Alta, hvor klasser på 3./4. skoletrinn fikk muligheten til å komme på kamp og lage stemning. Flere av klassene imponerte stort, og nåværende 4. trinn på Gakori skole stakk til slutt av med seieren.

Som en del av premien inngikk gymtime med herrespillere, i tillegg til draktene de fikk tidligere. Klassen består av hele 50 elever, og det ble derfor to gymtimer. Disse ble gjennomført tidligere i dag. Christian Gauseth og Martin Overvik hadde én time, mens Jesper Törnqvist og Samuel Dirscher hadde den andre.

Saken fortsetter under bildet

(Martin Overvik observerer hjørnefotballen trygt plassert i ribbeveggen. Foto: Christian Gauseth)

Trine Gabrielsen ved Gakori skole sier følgende om premien:

"Nå har gutta vært her og det ble stor suksess. Alle fire (instruktørene) var kjempeflinke! Elevene syntes det var artig å få besøk av noen "ordentlige" fotballspillere. Avslutningsvis vil jeg rose dere for et flott tiltak med å arrangere en slik konkurranse, håper dere fortsetter med det."

Christian Gauseth var også fornøyd med dagen:

"Timen gikk utrolig bra! Vi begynte med litt kanonball, deretter hjørnefotball og avsluttet med basketkonkurranse. Det var stor aktivitet hele tiden, og klassen var meget fin å jobbe med!"

Forhåpentligvis kan vi gjennomføre en lignende konkurranse i år, spesielt når vi ser hvor stor pris ungene satte på det!

(Martin Overvik feirer seieren i basketkonkurransen med vinnerlaget. Foto: Christian Gauseth)


Del på Facebook   Del på Twitter

Bildeserier
SISTE NYHETSSAKER
Arkiv  
Actic
Sport 1
K2 Grieg
XLBygg